Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Değerli müşterilerimiz, kıymetli iş ortaklarımız ve sevgili çalışma arkadaşlarımız,

Özellikle 3-4-5 ve üstü eksenlerde CNC kontrol ekipmanlarının servo ve spindle motor sürücüler ile haberleşme hızları ve makine çalışırken sonraki takım yolunu hesaplayarak kesintisiz/kusursuz sürecek işleme kapasiteleri, Savunma Sanayinin de dahil olduğu pek çok sektörde kritik hale gelmiştir.

Ülkemizin yerlileştirme ve millileştirme programı doğrultusunda tamamen dışa bağımlı olduğumuz CNC Kontrol ekipmanlarının yüzde 100 yerli imkanlarla üretilmesini sağlamak amacıyla; SAHA İstanbul Kümelenmesi girişimi ve desteğiyle, 3-4 ve 5 eksen CNC kontrol ekipmanlarının yazılım, donanım, haberleşme protokolü seviyesinde geliştirebilme altyapı ve kabiliyetine sahip 11 yatırımcı tarafından MİLTEKSAN CNC Teknoloji ve Kontrol Sistemleri Sanayi A. Ş kurulmuştur.

Yazılımlarda 4. Nesil dillerin gelişmesiyle eşgüdümlü olarak, yüksek bilgi işleme kapasitesine sahip yarı iletken teknolojileri ile üretilen çiplerin kullanıldığı işlemcilerin de katkısı ile talaşlı imalat başta olmak üzere hassas işleme kabiliyetlerine sahip farklı amaçlara hizmet eden çok eksenli CNC makineler ve bu CNC’leri süren kontrolcülerin vazgeçilmez olduğu bir üretim dünyası oluşmuştur.

Bu sayede Ülkemizin ihtiyaç duyduğu kritik ürünlerin, Türkiye’de dördüncü sanayi devrimini başlatacak en temel bileşen olan ve imalat sanayiinin kalbinde yer alan yeni nesil 5 eksenli CNC kontrol sistemleri ile dijital ikiz platformu yerlileştirilecek ve dijital dönüşümü sağlanmış akıllı makinaların üretilmesi sağlanacaktır. Ayrıca Dünyada giderek yaygınlaşacak akıllı makinalar ve karanlık fabrikalar konsepti için de önemli bir adım atılmış olacaktır.

Türkiye`nin kalkınmasında önemli rol oynayacak bu projede özel sektör ve akademi birlikte hareket etmektedir. Bu konuda bize destek olan Dünya’da söz sahibi bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, Ömer Şahin Ganiyusufoğlu, Prof. Dr. Erhan Budak, Dr. Yavuz Mürtezaoğlu, Prof.Dr. Engin Kılıç ve Prof. Dr. İsmail Lazoğlu’na şükranlarımı sunarım

Şirketimizin kuruluş aşamasından itibaren; Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ve akademisyenlerimizin bize sağladığı desteği en iyi şekilde kullanabilmek adına yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Ülkemize yüklü miktarda ihracat değerine sahip büyük oranda yazılım içeren yüksek teknoloji ürünü 5 Eksen CNC Kontrol Üniteleri ile ciddi bir katma değer sağlayacak olmanın da heyecanını yaşıyoruz.

Kısa zamanda teknoloji ve insan kaynağına yaptığımız yatırımlar ve her zaman en değerli kıymetimiz olarak gördüğümüz çalışanlarımız ile sektörde lider olacağımıza inancımız tamdır. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik gelişmeleri, yurtdışındaki teknoloji trendlerini takip ederek, verimli ve sürdürülebilir çözümler üreterek gerek finansal açıdan gerekse kurumsal hedeflere hızla ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Yenilenen “Güçlü Birikim, Yenilikçi Teknoloji” sloganımız ile gelecek dönemde de katma değerli çözümler üreterek ülkemizin yarınlarına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Makine sanayii sektörünün dijitalleşme sürecine destek vererek ülkemizin kalkınması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeyi hedeflemekteyiz.

Başarıya giden bu yolculukta bizlere inanan, güvenen, destekleyen tüm çalışma arkadaşlarımıza, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize teşekkür ederiz. Bize sağlanan bu güveni daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.